www.ZUS.gov.pl

top 09 - cups of tea


Na pewno można - nauczyciele zawieszają działalność na wakacje.
To nauczyciele nie są pracownikami etatowymi :-O


zakończyć wykonywanie działalności, a potem ją na nowo rozpocząć
Dokładnie, choć zdarzali się kamikaze, którzy się wyrejestrowywali w ZUS i US a w EDG byli aktywnymi przedsiębiorcami. Co czasem potrafiło wgenerować opłakane skutki, jak służby kontrolne coś takiego wykryły.

http://www.mg.gov.pl/Przedsiebiorcy/Poradn...i+gospodarczej/

Teraz składasz w stosownym organie rejestracyjnym wniosek o wpis informacji o zawieszeniu.

Tzn będziesz mógł złożyć po 31.03.2009, gdyż wtedy wchodzą w życie przepisy wykonawcze

http://www.mg.gov.pl/Przedsiebiorcy/Poradn...i+gospodarczej/Witam

Od jakiegoś czasu mam problem z otwieraniem niektórych stron www (niektóre z nich to: www.philips.com, www.microsoft.pl, www.msn.com, www.nokia.pl, www.zus.gov.pl). Dzieje się tak w IE i w Operze. Mam XP prof z SP2 - po wyłączeniu firewalla nic sie nie zmienia. Nie mogę się też zarejestrować w MSN Messenger. Komputer jest raczej czysty - staram sie sprawdzac systematycznie. Internet mam z sieci osiedlowej - nie wiem czy to wina jakichs ustawień u mnie czy też wina ze strony mojego dostawcy. Wiem że jest kilka podobnych tematów ale chyba żaden nie rozwiązuje mojego problemu.
Pomóżcie jesli znacie lekarstwo, jeżeli mam coś jeszcze podać to napiszcie co.
PZDRRozliczenia podatkowe przez internet są bardzo kosztowne. Z tego przywileju mogą korzystać zarówno osoby prawne, jak i osoby fizyczne. Pierwszym krokiem, aby móc rozliczyć się przez Internet jest kupno bezpiecznego podpisu elektronicznego, tzw. kwalifikowanego. Przyjemność taka kosztuje nawet 600 zł. Wchodzi w to zakup oprogramowania, czytnika i karty kryptograficznej. Raz na rok podpis trzeba uwierzytelnić. To kosztuje ok. 100 zł. O tym, że system dopiero raczkuje, świadczy znikome zainteresowanie e-deklaracjami wśród dużych firm o przychodach powyżej 5 mln euro. Podatki mogą rozliczać elektronicznie od półtora roku, jednak podpisy kupiło zaledwie 170 na 7,5 tys. uprawnionych. Zainteresowanie jest małe, pomimo że za pomocą e-podpisu można wystawiać e-faktury, podpisywać umowy i dokumenty w codziennej działalności firm, a także w rozliczeniach z ZUS-em . E-deklaracje składa się drogą elektroniczną poprzez portal www.e-deklaracje.gov. pl. Znajdują się tam interaktywne formularze podatkowe wraz z instrukcją. Aby rozliczać się elektronicznie, trzeba dopełnić licznych formalności:
1)kupić podpis elektroniczny,
2)w urzędzie skarbowym złożyć druk ZAW-E1 o zamiarze rozliczania się przez internet,
3)wysłać drogą elektroniczną potwierdzenie (ZAW-E2) z wykorzystaniem podpisu elektronicznego,
4)naczelnik urzędu zweryfikuje zgodność obu dokumentów i wyda zaświadczenie ZAS-E.Witam,

http://www.zus.gov.pl - wydawać by się mogło porządna bogata firma :-) A tu Zonk. Zapraszam do wejścia na stronę. Zwłaszcza technika i czas przekierowania jest oszałamiający Nie mówiąc o walorach estetycznych serwisu.

Pozdr,
Radekja tylko dodam, żebyś sobie koniecznie znalazł biuro rachunkowe. Po pół roku działalności bez biura, nauczyłem się setek paragrafów ustaw i straciłem 1000 nerwów.

w momencie jak w ZUS chodziłem od pokoju do pokoju i wszedzie mi mówili co innego, grożąc karami za brak wpłaty 45gr, poddałem się i wpisałem w Google Biuro rachunkowe Świętochłowice

czuje sie spokojniej i skupiam się na najważniejszych rzeczach a nei dłubaniu na www.mf.gov.plJeśli składka była płacona na koniec miesiąca, to masz jeszcze ubezpieczenie.

EDIT: chyba jednak nie:
"Składka za każdy miesiąc kalendarzowy opłacana jest w terminie do 15. dnia następnego miesiąca za miesiąc poprzedni (np. za lipiec do 15. sierpnia). Składki z tytułu dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego należy wpłacać na konto ZUS - rachunek ZUS z końcówką 52."

http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=...&artnr=1443
Win XP ma swój wbudowany protokół pppoe. Czy dzielę internet przez winroute czy dzięki windows to nie ma znaczenia. Tak czy inaczej nie chodzą strony www.zus.gov.pl lub www.idea.pl na klienckich kompach. To samo w ME z zainstalowanym raspppoe.
no cóż nie wiedziałem, że WinXP ma PPPoE ale jak mówisz to dobrze wiedzieć.
Podam Ci stronkę na ktorej jest wszystko na temat Neo+
www.neostrada.host.sk tam może będzie odpowiedź na Twój problem, ja gdy miałem Neo+ nie spotkałem się z tym że stronki nie chciały chodzić, może to wina Firewalli jeśli takowe macie?
Aha poszukaj też na Forum było juz kilka postów na ten temat.
POzdrawiam

Win XP ma swój wbudowany protokół pppoe. Czy dzielę internet przez winroute czy dzięki windows to nie ma znaczenia. Tak czy inaczej nie chodzą strony www.zus.gov.pl lub www.idea.pl na klienckich kompach. To samo w ME z zainstalowanym raspppoe.
no cóż nie wiedziałem, że WinXP ma PPPoE ale jak mówisz to dobrze wiedzieć.
Podam Ci stronkę na ktorej jest wszystko na temat Neo+
www.neostrada.host.sk tam może będzie odpowiedź na Twój problem, ja gdy miałem Neo+ nie spotkałem się z tym że stronki nie chciały chodzić, może to wina Firewalli jeśli takowe macie?
Aha poszukaj też na Forum było juz kilka postów na ten temat.
POzdrawiam


Firewall wyłączony. Dzięki za info. Poszperam jeszcze.
A tak mi jeszcze przyszło do głowy: czy rząd polski (domena gov.pl) zarejestrował swoje liczne dzienniki? I ZUS? I skarbówka? A - strach powiedzieć - policja i prokuratura?
Ja natomiast poszukuję numerów archiwalnych organu prasowego instytucji, która wydała ów wyrok, mianowicie dziennika www.sn.pl. Prawo przez lata było cały czas w mocy, zatem interesuje mnie pierwszy numer, tj. przed pierwszą modyfikacją ;)up moze jeszcze komus sie przyda
Emerytury i renty za granicą

Jeśli za krótko pracowałeś w Polsce, by dostać emeryturę lub rentę, ZUS doliczy ci okres ubezpieczenia za granicą w państwach objętych koordynacją. Jeśli za krótko pracowałeś za granicą, odpowiednik ZUS w tych państwach doliczy ci okres ubezpieczenia w Polsce.
Praca w każdym z państw objętych koordynacją liczy się do stażu potrzebnego do uzyskania emerytury lub renty, a praca w Polsce do takiego stażu w każdym z tych państw. Zasada sumowania okresów ubezpieczenia dotyczy zarówno pracowników, jak i osób pracujących na własny rachunek...
czytaj dalej

http://www.mpips.gov.pl/index.php?gid=64ZAGADNIENIA NA EGZAMIN 2008
UBEZPIECZENIA III r. dzienne
dr Ilona Kwiecień

1. pojęcie ubezpieczeń, funkcje
2. historia ubezpieczeń
3. klasyfikacja ubezpieczeń
4. system ubezpieczeń gospodarczych, regulacje, schemat ubezpieczenia, podmioty
5. umowa i stosunek ubezpieczenia (podmioty, tryby zawarcia, elementy)
6. odszkodowania
7. rynek ubezpieczeń gospodarczych – podmioty, instytucje, jednolity rynek ubezpieczeń, zawody ub. (aktuariusz, doradca inwestycyjny, pośrednicy); zakłady ubezpieczeń – rodzaje, działalność ubezpieczeniowa (warunki podjęcia i wykonywania) /w zarysie
8. system ubezpieczeń społecznych - (w tym organizacja ubezpieczeń emerytalnych i zdrowotnych)

materiał:
* wykłady
* podręczniki:
- red. Ronka-Chmielowiec: Ubezpieczenia. Rynek i Ryzyko. – r. 1, 2., 3 i 4
- Kowalewski: Umowa ubezpieczenia
- Sangowski „Vademecum ubezpieczeń gospodarczych”
- Monkiewicz „Podstawy ubezpieczeń – t.I „Mechanizmy i funkcje” oraz t.III „Przedsiębiorstwo”
* kodeks cywilny – art. 805 i nast. o umowie ubezpieczenia
* ustawa o działalności ubezpieczeniowej (bez gospodarki finansowej) z 22maja 2003 ze zm.
* ustawa o pośrednictwie ubezpieczeniowym – j.w.
* u. o ub. obowiązkowych, UFG i PBUK (początek plus UFG i PBUK)
* ustawa o nadzorze ubezpieczeniowym i emerytalnym ..j.w.
* www.zus.pl
* www.knf.gov.pl
* www.nfz.gov.pl
jak długo trwa cały proces załatwiania do momentu otworzenia i jak to jest z ZUS-em i Urzędem Skarbowym
Najpierw idziesz do urzędu gminy i wypełniasz druk EDG-1. Zobacz tutaj: http://www.mg.gov.pl/Przedsiebiorcy/Jedno+okienko/

Część formalności z ZUS-em i skarbówką załatwia za ciebie gmina, część musisz załatwić samodzielnie. Najlepiej gdy dostaniesz zaświadczenie o wpisie do ewidencji, iść do ZUS-u i urzędu skarbowego, urzędnicy podpowiedzą, co masz zrobić.Teraz w ZUS-ie są niższe składki na ubezpieczenie społeczne dla osób rozpoczynających DG po raz pierwszy. Dowiedz się o to dokładnie.